Domácí

Referendum o Pirátech

Vidlák: Včera jsem doma chystal zateplení nového vikýře na střeše a jedním uchem jsem poslouchal rozpravu poslanců k navrženému vyslovení nedůvěry vládě.  Pokud jste to ještě neviděli, nechte to plavat. Ztráta času. Desetkrát omleté kecy pořád dokolečka. K tomu komunistické tanečky, které Vojtovi Filipovi zařídí, aby od Andreje něco ukáplo a zcela zbytečná snaha ČSSD zachránit pozice.

Zajímavý byl asi jen Babišův projev o Pirátostánu –  kdy skoro křičel, že tady nechceme migranty, nechceme se dělit ani o auta ani o baráky. Tak nějak to vyznělo jako začátek volební kampaně. Zcela jistě se zítra někdo najde, kdo Babišovi otluče o hlavu, že v jeho slavném snáři z předchozích let ještě mluvil jinak a se sdílenou ekonomikou neměl problém. Takže bych si myslel, že babišovi marketéři dostali dobře zaplaceno a vyhmátli leitmotiv letošních voleb. 

Na jedné straně progresívní Piráti  a Starostové, kteří už se svými představami o budoucnosti přišli. Na straně druhé pak bude Babiš hájit starý svět. Koneckonců proč ne. Mára Prchal mu zařídil, že pro podnikatele byl pravičák, pro důchodce byl levičák, tak proč by nemohl být i konzervativec pro ty, kteří se teď lekli vlastní odvahy a začalo jim docházet, co nám ti mladí krásní a chytří chtějí po volbách připravit. 

A mezi tím se plácá ODSka, jejíž předseda ve své strategické moudrosti obětoval část voličů, kteří koalici s TOPkou nemohli vydýchat. Pak si přibral milé krajany z KDU, kteří celkem nepokrytě kopou za ladsmanšaft, což ODSce zase sebralo voliče. A nakonec se z pokrokového mladého muže stalo šovisnistické prase, což spolukoalici sebralo většinu TOPáckých hlasů. Ve strategické rozumnosti Fiala nadále prohlásil, že s Babišem koalu nikdy neudělá (i když mají prakticky totožný volební program)…  Co z toho plyne? Že Piráti s Babišem se o modroptácké voliče rádi podělí.  Výsledkem bude oslabená ODS a Pekarová Adamová na koni. Jinak nic. 

Piráty jsme tu probrali už dost důkladně. Sice nám teď jejich představitelé tvrdí, že půjdou jen po velkých penězích a velkých firmách a mlalého českého škudlila, co si vydělal na dům, nechají na pokoji, ale zatím dělali přesný opak. V Praze omeziují vjezd aut a zároveň zdražují hromadnou dopravu. Je to pár dnů, co prošla tiskem krátká noticka, že v městských bytech razantně zvedli nájemné.  Kdo vládena Praze? Hřib. Jedna a jedna jsou dvě. A k tomu to jejich ojroudavačství… 

Všimněte si, že ani příznivci Pirátů nesouhlasí s těmi šílenými nápady. A tak tvrdí, že jde o hoax. Žádný pirátofil se hrdě nehlásí k těm sociálním experimentům s daněmi a bezuhlíkovou budoucností. Tvrdí, že to tak není. Zavírají oči sami před sebou. I leckterým pravdoláskařům už začíná docházet, že je sice hezké bojovat proti Babišlovi, ale jeho případným odstraněním to neskončí.  Svým způsobem si totiž přáli Babišův volební program, ale bez Babiše. 

Povšimněte si další části Babišovy kampaně, kterou navíc platí stát – udělat tečku za koronavirem. Už jsem tu psal, že si můžeme všichni myslet co chceme, ale Babiš si přes všechny chyby a problémy nakonec prosadil svou – testování a očkování. Dopracoval se k sto tisícím dávkám denně a ještě zrychluje. Dopracoval se k nějakým dohodám se sousedními státy, dopracoval se k nějakému covid pasu. Vsadil na vědeckou kartu. Že proočkování populace udělá za covidem konec. Že na podzim možná covid bude, ale už nebude nic zavřené a zřejmě už ani nebudou nutné ty covid pasy, protože kolektivní imunity bude dosaženo. 

Já samozřejmě nevím, jestli soudruzi vědci někde neudělali chybu. Nevím, jestli se nezačnou rodit postižené dětičky tak masově, že to nepůjde ututlat. Nevím, jestli covid neudeří plnou smrtící silou i přes pět milionů naočkovaných. Ale po roce dohadů o účinnosti a smyslu opatření tu bude jasný a nezpochybnitelný fakt – pět milionů naočkovaných. A mezi námi… já myslím, že to Babišovi vyjde. Že v září nastane druhá část kampaně, kterou pro Andreje opět zaplatí stát – slavnostní ukončování opatření a to tak, aby týden před volbami skončilo o to poslední. Pokud mu tohle vyjde, budou si chřipečkáři i Volný muset najít jinou hračku, aby mohli mluvit o iluminátské nadvládě nad světem. Ale v tíéí chvíli už většina odpůrců očkování bude už také zaregistrovaná na pigáro. Budou se za to stydět, ale udělají to. Zůstane jen pár zaťatých, kteří budou jen pro smích. 

Jo a Okamura se včera projevoval opět jako naprostý tlučhuba.  Ale možná je to mojí osobní antipatií k němu. Nenechte se mnou zviklat a udělejte si vlastní názor. 

A teď počítejte se mnou. Na jedné straně progresívní Pirátstvo. Na druhé straně pravičák/levičák/konzervativec Babiš.  Mezi tím rozhádaná/rozpadlá spolukoalice. ČSSD mimo i kdyby navrhovali třídenní pracovní týden. Okamura pořád stejný, pořád na svých. A Volný, kterému jeho téma pomaloučku vyklouzává. A reálné nebezpečí, že Piráti vyhrají a sestaví vládu… 

Jás i vlastně dovedu představit, že Vlk bude muset popřít sám sebe a po osmi letech vybídnout voliče, aby to hodili Babišovi, protože všechno ostatní je horší varianta. Nebo někdo víte o nějaké lepší? Existuje nějaká reálná možnost to někomu hodit, aby z toho nebyl pirátský ojrosen? Aby z toho nebyly ty zdaněné nemovitosti, migranti a ojrobonzování ve velkém?  Samozřejmě i Babiš něco jiného říká a něco jiného dělá. I on musí tančit mezi vejci. I on musí podkuřovat, kupovat předražené vrtulníky a vyhošťovat ruské agenty. 

Základní otázka do voleb se mi zda býti jasnou… Je lepší oligarcha přihrávající si ojrodotace, nebo mladí komsomolci a jejích verze beztřídní a bezemisní společnosti? 

Aby bylo jasno, já nevím, jak dopadnou volby. Ale předpovídám, že Piráti a Babiš budou mít zhruba stejně a zhruba stejně bude mít i ODS/spolukoalice a Okamura. Nakonec to celé bude ležet na komunistech, pokud se dostanou. O premiérovi rozhodně maličká nepatrná většina vzniklá možná i z přepočtů hlasů na mandáty. Okamura bude muset jít s Babišem a Fiala chtě nechtě bude muset jít s Piráty. 

Letošní volby budou především referendum o pirátském programu. Hlavní motiv voleb bude o tom, zda si nechat to, co tu máme i s tím nemilovaným miliardářem a nebo přeorat ve společnosti takřka všechno. 

Zdroj