DomácíTop

Titanic a tanec na palubě

Jindřich Kulhavý: Je s podivem, jak málo lidí si uvědomuje, co vše se děje. Jako by otupěli a na upozornění na blížící se rozklad společnosti a její posun nahlíží jako na konspirace. Přitom indicií k uvědomění si velmi blízkých a naprosto zásadních změn je skutečně mnoho. Vždyť už ani média a elity nemlží a naprosto otevřeně přiznávají, že to bude bolestivé. Lidi to nezajímá, žijí ode dne ke dni a vůbec si neuvědomují, že už za dva tři roky bude vše jinak. Tedy pokud budeme nadále ohýbat hřbet a nastavovat ho dalším ranám.

Covid nastartoval převrat v našich životech daleko dříve a úspěšněji, než elity čekaly. Uniklý vir skutečně možná nebyl vypuštěný, protože zastihnul politiky nepřipravené. Úpravy zákonů probíhaly za běhu a často to skřípalo. Nicméně využití situace k rychlejšímu přechodu k Velkému resetu nelze přehlédnout. Evropská unie, respektive její čelní představitelé uchopili současný stav a díky neschopnosti lidí vzepřít se jejich diktátu mohli pokročit k zběsilému tempu směřujícímu k totální diktatuře. Možná jsou sami překvapeni snadností této činnosti.

Prostým Evropanům toho moc nedochází. Přehlíží určité souvislosti. Třeba automobilový průmysl momentálně trpí nedostatkem čipů vyráběných v Asii. Automobilky buď stojí, nebo vyrábí nekompletní auta. A když už některá zkompletují, pak ty dražší verze a samozřejmě….elektromobily. Tím pádem továrny do roku 2025 opustí méně vozidel určených nižší a střední vrstvě a po něm už budou auta tak drahá, že si je zdaleka ne každý pořídí. Mezitím stoupne cena elektrické energie do nebeských výšin a asi tak stejně bude také pro mnohé nedostupná. Mobilita obyvatel vcelku přirozeně poklesne a naivní představa, že zůstanou aspoň elektroauta a elektrokola, vezme za své. Ani jedno nebude čím dobíjet, ceny budou vysoké a lidé zblblí propagandou rychle zapomenou, jaké to bylo mít v garáži auto a s ním velký rádius pohybu.

Neradujte se, říkáte li si, že dojezdíte tím, co máte. Z cen paliv padnete na záda a také se Vám nebude chtít platit vysoké daně, které zelené mozky na spalovací motory uvalí. Ale Vám je to jedno, s tím přeci nejde nic dělat, tak co se stresovat. Zatím to jde. Víte, že na světových burzách už je elektřina až 6x dražší než předloni? Ta si spočítejte současnou spotřebu Vaší domácnosti, vynásobte to 6ti a jděte si hledat s provazem v ruce nějakou kvalitní větev. A pokud jste závislí na zaměstnání v automobilovém průmyslu, což je náš každý desátý spoluobčan, pak si ten les jistě dokážete představit.

Další raketový vzestup cen zaznamenáváme u potravin. Všechna opatření, omezení a ekoaktivity současné mafie v Evropské unii vedou k snižování zemědělských výnosů v oblasti toho, co lze sníst. Včetně masa. Takže za pár let budete biftek vyvažovat zlatem. Starší generace si jistě vzpomíná na honičku za vepřovými ocásky a fronty před nuceným výsekem, kde se dalo maso občas sehnat. Teď už maso i u nás nedostanou studenti v některých školách, případně na menzách stojí takovou ,,raketu“, že nám to dává připomenout na chudobu středověkých absolventů vysokých učení. Pokud jde o ovoce a zeleninu, z naprosto nepochopitelných důvodů se vše dováží a naše se zahrabává. Drží se jen vinice, protože jejich produkty se dají vypít a slouží k zahnání chmurných myšlenek. Takže nebudeme jezdit, cestovat, jíst, co tedy budeme dělat dále?

Řeknete si, že nevadí, máme domy, bazény, zahrady. Možná si to neuvědomujete, ale existují daně, které politici tak rádi inkasují. A čím je stát více v koncích, tím usilovněji se snaží navýšit. Sahat se musí tam, kde něco je. Nemovitosti si každý váží a nechce o ni přijít. Takže je otázkou času, kdy dojde k natolik razantnímu navýšení, že se rodiny budou opět sestehovávat, aby dům uživili. Bazén? Spočítejte si jeho režii, vezměte šestinásobek ceny elektrické energie a také komplikace s napouštěním, ohřevem a čerpadlem filtrace, stoupnou i pořizovací náklady, a možná budete radši na suchu. A po zaplacení daní ještě více.

Takže už nejezdíme, necestujeme, nejíme a nebydlíme tak, jak jsme byli zvyklí a bylo to pro nás přirozené. Zbývá kultura. Jenže na tu budete moct jít jen tehdy, když budete mít očkovací průkaz v pořádku a neseberou Vám sociální kredit. Co to je? To je odměna za to, že jako věrný psík posloucháte příkazy elit. Když ne, kultura a sport také nebudou. Samozřejmě počítejte s tím, že Vám nepomohou ani peníze, protože ty skončí a nahradí je karty. Varovali jsme vás, abyste je nepoužívali a prosadili si hotovost. Nebylo to pohodlné, takže teď stačí jedno kliknutí v počítači a bude vám odebrána možnost cokoliv zaplatit. Amen. Pořád nic? Pak je marné něco říkat. Zůstat v EU je sebevražda. Kdo to nevidí, nic nepochopil.

zdroj