Domácí

Vidlák a.a. a Bohemia Energy

Vidlák: Můj bratr Master mě upozornil na jednu zajímavou věc. Kydy existují už víc než čtyři roky. Po celou dobu jim pozvolna roste čtenost. Je to opravdu kapka ke kapce, Kydy nejsou žádná rychlokvaška, své čtenáře si hledají pomalu, protože mám primárně zájem o čtenáře pravidelné. Proto také dělám vše pro to, aby si můj čtenář mohl dát ráno v práci kávičku a k ní si otevřít nový článek.

Tu a tam se ale stane, že jsou Kydy vysloveně přepadeny novými čtenáři a může za to fejsbůk. Prostě nějaký můj článek zarezonuje, začne se sdílet a po několik dní mám najednou dvoj i trojnásobnou čtenost. Pak to zase upadne, vše se vrátí do starých kolejí, ale nějakcí čtenáři vždycky zůstanou a zabydlí se tu. A včera… si mě všimly Parlamentní listy. Jen v jejich rubrice Monitor… ale chvíli to včera vypadalo, že spadne server. Takový nápor čtenářů tu ještě nebyl.

Myslím, že to v diskusi už bylo vidět. Začaly se objevovat nové nicky, přidali se noví diskutéři. A samozřejmě se našli i noví trolíci.

Prosím všechny diskutéry o trpělivost. V nejbližších dnech se prostě objeví noví čtenáři, kteří zde zůstanou. Neznají to tu. Nevědí nic o zdejších zvyklostech. Dejte jim čas. Ne každý nový nick je od Kartouze. Možná prostě jen nesouhlasí. Do týdne nápor ustane, vše se vrátí do starých kolejí a do diskuse možná začne přispívat pár nových jmen. A já si vyhodnotím, kdo přišel diskutovat a kdo přišel škodit… a vykydám tu.

Zajímavé je, že zatím pokaždé došlo k tomuto nárůstu čtenosti vždycky, když jsem napsal nějaký řádně apokalyptický článek. Teď naposled to byl pondělní text „Vítejte v realitě“. Předtím to byl článek o Vrběticích nebo o tornádu. Jakmile se rozjedu, mám nějaký hluboký splín, patřičně se rozkurážím a nechám své myšlenky zavést až na kraj dystopické budoucnosti, tak mě čtou nejvíc. Jakmile se v této republice stane něco, co má potenciál ničit, já se dostanu do blbé nálady a napíšu něco o katastrofě, hned to všichni sdílejí.

Já jsem vlastně takový apoštol apokalypsy.

A vzhledem k naší růžové budoucnosti mi zřejmě čtenost ještě rapidně naroste…

Kydy už jsou tak známé, že stačilo, aby se na fejsbůku objevila Ládikova básnička. Nebyl u ní vůbec odkaz na Kydy ani jiná poznámka. Prostě jen „ukradeno z internetu“ a pod básničkou bylo připsáno, že autor píše pod nickem Ládik. Jeden z prvních komentářů ihned odkazoval na Kydy. Už jsme prostě známí. Tak známí, že širý internet ví nejen, že existuje Vidlák, ale také že existuje Ládik. Blahopřeji Vám Ládiku, dnes večer připiju na vaše zdraví velkým stakanem portského. Nepochybuji o tom, že Targus, Maneca, Admirál, Godot a Asfaltový holub a další už také mají svoje jméno a když budou jejich komentáře citovány na fejsbůku, budou čtenáři vědět o koho jde. Chci vám všem poděkovat. Díky vašemu projevu jsou Kydy tím čím jsou a bez vás by to nešlo. Jste součástí této cesty nedovedu si představit být tu bez vás.

A já si teď právě uděluji již zmíněný titul apoštola apokalypsy, který si odteď budu psát za jméno. Mojí disertační práci i s obhajobou tu můžete číst už čtyři roky. Oponentura je každý den k dispozici pod článkem, komise je sice laskavá, ale nic mi nedaruje.

Všichni noví čtenáři jsou zde vítáni. Pokud se vám zde bude líbit, přečtěte si zdůvodnění existence tohoto blogu, seznamte se s pravidly diskuse a prostě diskutujte.

Existuje tu pár nepsaných zvyklostí. Všechno co zde vyslovíte, je jen názor. Nemá smysl ohánět se pravdou, nemá smysl ohánět se fakty, nemá smysl dokládat odkazy. Nikdo na mém blogu nemá právo mít pravdu nikdo. Ani já ne. Předkládám vám zde názory, pokouším se o různé úhly pohledu a klidně si ve dvou článcích po sobě protiřečím. Klidně v jednom článku chválím a v druhém kritizuji. Toho samého za to samé.

Nikoho nenutím mi věřit, nikoho nenutím mě chválit. V diskusi máte právo mě zepsout, máte právo mít jiný názor, máte právo ten názor prezentovat a máte právo ho obhajovat. Ale nemáte právo ho označit za pravdu. A nemáte právo se posmívat. Ani mně, ani nikomu jinému. A pro každého nového platí, že co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi. Až se zde zavedete, budete moci být jízlivější i radikálnější. Ale až se zavedete.

No abych se dneska jen nenaparoval násobným nárůstem čtenosti, dostojím svému jménu. Povím vám, co se v posledních dnech odehrálo nového.

Já byl s energiemi také u Bohemia energy. Když jsem přebíral dům po dědečkovi, měl to tak zavedené a já to převzal. Ceny byly víceméně standartní a neměl důvod nic měnit. Až do minulého týdne. to se ukázalo, jak to na té Bohemce mají zavedené a já přešel k Innogy, kde jsem ještě stihl podepsat smlouvu na tříletou fixaci elektřiny i plynu. Ale s tím, že k přepisu dojde až od prosince.

Včera Bohemia Energy skončila. Miliardář vydělal, co se stane s jeho firmou, zaměstnanci i se zákazníky to ho už nezajímá, protože máme hentů neviditelnou ruku trhu a pojede si někam užívat vydělané miliardy. O jeho klienty se postará dodavatel poslední instance. Takže ani já se zatím nemusím bát, že by mi odstřihli elektroměr.

Nicméně… podíval jsem se na stránky těch dodavatelů poslední instance a hned na mě vyskočila nová tisková zpráva, že se sice o zákazníky Bohemky postarají… ale za aktuální burzovní ceny. To aby sis člověče český moc nevyskakoval. Pro mě to bude obzvlášť zajímavé sledovat… chápu, že existují nějaká zákonná pravidla a že jsem měl přejít k Innogy až od prosince, ale teď když Bohemka zkrachovala… to bych mohl přejít hned ne?

Innogy je pro mě zároveň i ten dodavatel poslední instance, takže jsem opravdu zvědavý, jestli se něco změní, nebo mi vysvětlí, že stejně nemohu přejít hned a že jim alespoň jednou budu muset zaplatit za plyn i elektřinu v nových fajných cenách. Tohle si opravdu užiju a budu vás pravidelně informovat. Moje apokalyptické svědomí mi říká, že pád Bohemia energy bude pro někoho slušná bonanza.

Chování dodavatele poslední instance a jeho naordinování aktuální supervysoké ceny… to je hezké politické téma což? Bezmála milion klientů, kteří si teď přečtou, jak se k nim bude jejich nový dodavatel chovat… To je dost voličů ne? Máme tu jednu vládu na odchodu a druhou na příchodu. Tohle by hodně ukázalo, jak to s námi kdo myslí ne? Jeden si potřebuje upevnit moc a druhý potřebuje národu dokázat, že byl mnohem lepší hospodář než si voliči mysleli. Devět set tisíc klientů… Všichni si to v nejbližších dnech přečtou.

Nestojí za to vystoupit v televizi, natočit nové Čau lidi, svolat tiskovku, nechat se napudrovat, nakadeřit a pak oznámit těmto potenicálním voličům, že dostanou energie za nějakou aktuálně průměrnou cenu? Kydy čtou na všech ministerstvech. Čtou je podle mě i všechny ty volební štáby, poradci i poraděnkové. Tož poraďte svým Rakušanům, Fialům, Jurečkům, Bartošům, Babišům i Okamurům, aby toto téma zvedli.

Okamura může mít spoustu voličů, když teď zvedne povolební prdel a začne se rozčilovat před kamerami, že stará i nová vláda na normálni lidi sere a neřeší jejich situaci, protože chudáci teď budou platit příšerně drahou energii.

Babiš může s klidnou tváří slíbit spoustě pražáků, kteří volili Fialu a teď koukají jak vyvoraná myš, že jejich oblíbení herci Marek Daniel a Pavel Liška normálně lhali až se jim od huby práší… ale dělali to za peníze a člověk se nějak živit musí… Babiš může těmto voličům ukázat, že není takový hajzl, jak si o něm myslí a může do roztrhání těla bránit jejich peněženky.

Fiala a jeho pětiskvadra mají jedinečnou příležitost ukázat kupříkladu mně, že jsou to politici na svém místě, že myslí na lidi víc než na prebendy a ujmou se tohoto problému. Koneckonců spolu máme šanci dát Česko dohromady, tak by mohli začít tímhle. Jsou to mraky hlasů ve volbách. Málokdy máte jako politik šanci na tak jednoduchý a účinný direct marketing.

Já si Vidlácky ohlídám, kdo se k tomu jak postavil. A rád tady napíšu, že Innogy se pochlapila a ke dni pádu Bohemia Energy jsem už jejich klient ne všemi výhodami co mám ve smlouvě. A samozřejmě s chutí napíšu, když to bude naopak a ukáže se, že jsou to dojiči obyčejného občana voliče, jak by se dalo čekat.

Rád také pochválím klidně i Vítka Rakušana o kterém jsem včera napsal, že je krysa, když se tohoto problému chopí.

To víte páni politici… jedny volby jsou za námi a brzy budou další. Mnohem dřív než si všichni myslíte. Je třeba na nich pracovat. Je třeba aby se ukázalo, co jste zač. A je třeba, abychom na vás viděli. A ještě více je třeba abyste viděli vy nás. Abyste viděli, že všechny komunikační kanály pod kontrolou nemáte. Je třeba tyto články sdílet a přeposílat, abyste se zase třásli z toho, jak si mezi sebou přeposíláme dezinformace a vy s tím nemůžete nic dělat a nepomůže vám ani speciální vysílání České televize.

Vidlák a.a.

Zdroj a diskuze zde.