Koronavirus

Výběr z ,,kvalitních“ médií, co v nich je a není

Jindřich Kulhavý: Mediální scéna, především mainstream, už dlouho exceluje. Ovšem v této již povolební době ještě mnohem více. Hledáte li informace, musíte se už smát tomu, co do nás zkouší všelijací autoři reportáží, článků a zpravodajství nahustit. Ve své totální zaslepenosti nejsou ochotni vnímat nelogičnost toho, co publikují a čemu propůjčují svou tvář.

Jste li uvědomělými eurohujery (pro neznalé se jedná o příznivce prohnilé žumpy a ekonomické díry zvané Evropská unie), případně jste ztratili soudnost, máte svá oblíbená média vcelku jasně daná. Zbyl li Vám aspoň trochu rozum, nebo si aspoň myslíte, že ho máte, sledujete především ČT24, protože ctíte tradici, případně Primu-CNN, to pro ten ,,amerikánský“ název. Hltáte li však ve volném času nekonečné seriály, pak to prokládáte Novou. Zpravodajské pořady jsou na nich krásně připravené, studia hrají barvami a obsah zpráv lahodí uchu zasněných při pohledu na modrou vlajku posetou žlutými hvězdami. Většinou se moc důležitého nedozvíte, ovšem krásní lidé moderující pořady jsou jistě pastvou pro oči. Navíc jak ČT24, tak i CNN Prima news jedou nonstop a vypadají skutečně zodpovědně a přesvědčivě. Nova to dohání Střepinami a dalšími skvosty. Samozřejmě nemůžete být stále u obrazovky, takže cestou v autobusu plném zarouškovaných tváří kouknete do mobilu na Seznam a když máte ultraštěstí, objeví se Vám oblíbený plátek Fórum 24. Pokud si po přečtení několika dílek autorů sdružených v tomto morálním odpadu nepozvracíte zevnitř svou roušku, jste skutečně otrlým konzumentem mainstreamových skvostů.

Co je hlavním tématem výše uvedených médií? Dlouhodobě se zabývají systematickým vytvářením strachu. Nechybí srdceryvné záběry plných nemocnic, odborníků dbajících na proočkovanost národa, různě zachytávaná čísla, která často naprosto s ničím nesouhlasí. Covid poskytl potravu desítkám redaktorů, takže každého, kdo by jim chtěl zabránit posezení u žlabu, nazývají konspirátorem, odmítačem, hlupákem. Je to vcelku logické, doba covidová jim nabídnula levnou obživu. Nejsou jedinými, komu přilepšila. Další náplní je dlouhodobá antibabišovská kampaň. Babiš vnesl do naší politiky vzrušení, které dovádí představitele některých stran a plátků doslova k orgasmu, mohou li o něm napsat něco špatného. Ne, že by jim k tomu poskytoval málo možností, nicméně postavit svou kariéru na nenávisti k jednomu člověkovi, byť třeba grázlovi, nesvědčí o velké fantazii. Mimochodem, kdy uslyšíme další jména ze seznamu lidí používajících offshorky, která měla následovat po volbách? Dalším cílem je Miloš Zeman, následuje zmiňování se o náckovi Okamurovi (rozdíl mezi vlastencem a nacionalistou utíká i těm nejzdatnějším novinářům a autorům). Samozřejmě jsou kritizováni všichni, kdo upozorňují na lumpárny a nesmysly vymýšlené europoslanci a Evropskou komisí. A nakonec stejně za vše špatné může Putin.

Opakem je poté doslovná radost ze všeho, co k nám plyne z Berlína a Bruselu. Takže se dozvíte, co krásného bylo postaveno z evropských dotací, jak úspěšní jsou školáci při předvolební generálce v podobě školních voleb, jak krásné je, že Poláci platí pokuty do Bruselu za to, že našim občanům mizí voda ve studních ležících blízko uhelného dolu Turow. Samozřejmě zaslechnete kritiku toho nepřítele EU Orbána, který si podobně jako Poláci, dovolí preferovat prospěch vlastní země před krmením bruselských elit. Nechutné. Nesmíte zapomenout také na chválu administrativy prezidenta Bidena, který ve srovnání s předchůdcem Trumpem dělá Spojené státy mnohem krásnějšími. Nově dovolí navštívit Evropanům svou zemi, kde černoch smí cokoliv, ovšem jen když tito návštěvníci prošli tou zázračnou vakcinací. A když chcete udělat radost dětem, pustíte jim duhovou ČT D a ani se nemusíte bát školní indoktrinace, ta stanice to vše zmákne sama.

Nás ostatní zajímají jiné věci. Bohužel, někteří už nemáme žaludek na to poznávat svého nepřítele, výše uvedené společnosti ignorujeme a hledáme si informace jinde. A máme otázky, na které bychom rádi slyšeli odpovědi. Tady jich pár je. Proč se očkuje, když to dotyčným přináší buď problémy hned, nebo  přijdou v brzké době, a když ne, experimentální mixy před nemocí rozhodně nechrání? Chceme znát složení těchto preparátů a potrestat toho, kdo je vytvořil, rozmístil mezi lidi a přinutil je nechat si to aplikovat. Kdo komu dal právo nám sebrat většinu svobod a může beztrestně porušovat Ústavu? Kdy projde auditem hospodaření politiků? Kdo to celé vede? Kde se berou všechny peníze rozdávané Evropskou komisí a čím jsou kryté?, Jaký je skutečný stav celé Unie a jak dlouho ještě vydrží?  Čím budeme topit, na čem vařit? Jakým právem jsme omezováni na pohybu a proč jde o mezikrok k odepření nám něco vlastnit, někam cestovat či prostě normálně žít? Kde se vzaly snahy nastěhovat nám sem půl Afriky bez ohledu na problémy, které to přináší a rizika spojená s násilím a nízkou inteligencí přivandrovalců? Kde je to globální oteplování, když klesá skutečná průměrná teplota a již podruhé nám hrozí vcelku studené zimní období? Kolik lidí vlastně každý víkend a kde demonstruje a kolik jich je nespokojených s politikou EU. A jak to je vlastně s těmi americkými volbami a okolnostmi kolem nich?

Otázek je mnoho a vynecháme li při hledání pravdy mainstream a použijeme alternativní zdroje, které je třeba také profiltrovat, najdeme na vše odpovědi. Takové, které nás spíše rozpláčou, než potěší. Máme vztek, nechápeme ty, kteří denodenně podléhají klamavé reklamě a nahrávají tím těm nahoře. Stále se opakujeme, snažíme se přesvědčovat, podáváme důkazy, když už dojde na diskusi, ať už v televizi či v soukromí, dovedeme protistranu do potíží. Vše marné, jsme pod obrovským tlakem, který vydrží jen ti nejsilnější. Čeká nás ještě tvrdý boj, který se z ideologicky-politického přemění v boj o život a aspoň základní boj o pár korun v peněžence. Jsme mu velice blízko a nesemkneme li se, očkovaná a eurohujerní spolhttps://www.inadhled.cz/uvaha-dne/vyber-z-kvalitnich-medii-co-v-nich-je-a-neni/ečnost a většina nás utluče. Tedy necháme li se. Ale pokud to nevzdáme, budeme jednou těmi, kteří řeknou:,,My jsme vás mnohokrát varovali.“ A také těmi, které neskolí každé ochlazení, viróza či rýmička. Nebudeme muset chodit na další a další dávky. Prostě přežijeme. A to za to stojí.

Zdroj