Top

Zde vojín Kotas … a mám dotaz …

Jaroslav Štefec: Může mi někdo logicky vysvětlit, proč STAN volá po „trvalé přítomnosti vojsk NATO“ v ČR za situace, kdy naše země je členskou zemí Aliance a „vojskem NATO“ je tudíž i naše Armáda České republiky?!
Tak nějak mi tane na mysli to známé „Kdo nechce krmit armádu vlastní, bude mnohokrát dráž krmit armádu cizí“. Otázka zní, jestli si právě tohle můžeme jako malá chudá země dovolit nyní, na začátku nejhorší bezpečnostní a ekonomické krize od konce WW2. Jako účastnická země zpackaného afghánského dobrodružství jsme přece byli oceňovaným spojencem. Co je teď najednou špatně?

P.S. Jaroslav Štefec samozřejmě není vojín (v záloze), ale  jde o to, aby nedopadl stejně jako vojín Kotas ve známém totalitním vtipu.

Pro mladší ročníky … Každé pondělí probíhalo v ČSLA (Českoslovanská lidová armáda) pro mužstvo PŠM (Politické školení mužstva). No a jedno pondělí – po přednášce o tom, jak vstup vojsk Varšavské smlouvy byl chvályhodný a dočasný, se v rámci diskuze přihlásil vojín … zde vojín Kotas a mám dotaz: Kdy odejdou dočasně umístěná sovětská vojska dodom … odpovědí bylo, že bude zodpovězeno příště. Další pondělí se situace opakovala …. na závěr v diskuzi se přihlásil vojín Kotas s tím, že má dotaz:  … kdy odejdou dočasně umístěná sovětská vojska domů s tím, že dotaz vznesl již minule …. No a další pondělí na školení PŠM v rámci diskuze se přihlásil vojín Procházka … zde vojín Procházka a mám dotaz: … kde je vojín Kotas?

Zdroj

3 komentáře: „Zde vojín Kotas … a mám dotaz …

  • mám dotaz …“ kde je Pijack“

    • Ještě si pro mne nepřijeli. Klídek 🙂

  • Autor píše „malá chudá země“… Není co dodat. Ovšem jak si mám vysvětlit chvástání naší vlády aktivistů kolem Fialy, když ten všude říká, že jsme bohatá země a můžeme si to dovolit… a že je naše povinnost rozdávat pomoc na všechny strany bla bla bla. Já to bohatství nikde nevidím. NIC nevlastníme, vodu, nerosty, půdu jsme většinou prodali za levný peníz. Lidé nemají úspory, 3 milionu lidí je na hranici bídy. Kde je to bohatství, když dlužíme už 3 biliony a státní dluh neustále roste? Bohatý stát by státní dluhopisy nemusel vůbec prodávat. Aha, už chápu, máme bohatou vyšší třídu. KB eviduje 360 miliardářů. Máme bohaté soudce a majitele zprivatizovaného majetku v devadesátkách. Tak proč tihle lidé nevrací své zemi, co jim kdysi zadarmo dala? Kolik těch bohatých pomohlo ukrajincům? Nikde je nevidím….

Komentáře nejsou povoleny.