Svět podle lepšolidí

ZEMAN PÍŠE HŘIBOVI: Omluvte se a zvažte rezignaci

Prezident Miloš Zeman napsal otevřený dopis pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) kvůli situaci v pražské dopravě. Hlavě státu vadí množství uzavírek a opravy jsou podle něj chaotické. Hřib by se měl podle Zemana lidem omluvit a zvážit také rezignaci (viz ZDE).

Paralyzovaná doprava v hlavním městě

Zeman uvádí, že doprava v hlavním městě je paralyzovaná a plánování oprav silnic amatérské. Podle prezidenta jde o celonárodní téma. „Důsledkem naprosto amatérského přístupu k plánování a dohledu nad opravami pražských silnic, či dokonce zcela záměrného diletantství směřovaného vůči pražským i mimopražským řidičům, je hlavní město naprosto dopravně paralyzované, což již zdaleka není jen tématem pražským, ale vzhledem k významu metropole i tématem celonárodním,” napsal Zeman v otevřeném dopise publikovaném na hradním webu.

Ohrožení práce složek záchranného systému

Zeman vyzval Hřiba nejen k omluvě všem řidičům, jichž se situace dotýká, ale také k nové koordinaci oprav infrastruktury. Hřib by podle něj měl zvážit vyhlášení stavu nebezpečí, protože kritická dopravní situace ohrožuje práci složek záchranného systému. Zeman jako příklad uvedl Zenklovu ulici, kde podle něj kvůli opravám v okolí stojí auta i tramvaje, a také ulici Veselská, kde podle něj stojí autobusy, které vozí lidi do práce do Prahy. Dopravní situaci v okolí této opravované ulice řešil v úterý dopoledne i magistrát.

Počínání Hřiba přivedlo Prahu do chaosu

„Vaše představa řidičů automobilů jako někoho, kdo tento způsob dopravy využívá kvůli vlastnímu pohodlí, je zcela nemístná. Automobil slouží především těm lidem, kteří jej využívají k dopravě do zaměstnání, přepravě zboží, objemných nákupů, transportu dětí do škol či k vyšetřením v nemocnici,” napsal Zeman. Podle něj je ale dopravní situace tak kritická, že zasahuje i MHD, jejíž používání Hřib podle Zemana propaguje. „Vaše počínání dovedlo metropoli na pokraj chaosu, za což jste politicky odpovědný,” napsal prezident.

Rudolf Hruboň