Co když to udělají znovu?

0
(0)

Vidlák: Krátký pirátský úvodník: Tohle jsem musel.. . Mám pro vás jedno nádherné videjko, které vám určitě zlepší náladu. Je tak dokonalé, že jsem nemohl odolat 

Rád jsem Bartošovi udělal reklamu, rád jsem to udělal zdarma a pokud natočí nějaké další podobné videjko, ať se mi hned ozve. Zveřejním ho takřka okamžitě. 

A teď už dnešní článek: 

Řekl bych, že to, co se dalo o Afghanistánu říct, to už řečeno bylo. Všechno ostatní je tajné. Naše armáda může desetkrát dělat na Vítkově tajtrdlíky a pietní akce, stokrát můžeme tvrdit, že se naše evakuace povedla, ale… jak by řekl Vincek Čerčil, evakuacemi se války nevyhrávají. Prostě jsme tam dostali nářez i USA tam dostali nářez a to tak veliký, že se vlastně ani nechce věřit, že to nebylo plánované. 

Také vám všem docvaklo, že USA svým chvatným odchodem vyzbrojily Tálibán tak dokonale, že by si to z fleku mohl rozdat s kteroukoliv západoevropskou zemí?  Desetitisíce aut, desetitisíce kulometů, děla, rakety, obrňáky, vrtulníky, letadla, všechno. Jako by to bylo součástí dohody. USA samozřejmě nemohou po dvaceti letech tvrdit, že se s Tálibánem už před rokem hladce dohodly, že ho použijí nově jako protiváhu proti Íránu a že ho na tento úkol patřičně vyzbrojí. 

Nebylo by to nic divného… proti sovětům použili mudžáhidy, proti Íránu použili Irák, proti Sýrii použili Islámský stát. Tohle by byl jen další pokus nejméně půl století trvající politiky. Prostě se domluvili a teď to udělali tak, aby je nikdo nemohl obvinit ze zrady na spojencích. 

A nebo ne. Nebo jsou v tom Pentagonu tak podělaní a Biden je tak senilní, že to prostě neplánovali a zlý úmysl není třeba hledat, protože se dá vysvětlit obyčejnou hloupostí.  Ale na konci toho všeho je vyzbrojený Tálibán a v Bílém domě se možná někdo právě těší, až tihle sunnité vyrazí dělat problémy šiítskému Teheránu.  Osobně nevěřím, že to Tálibán udělá. Nemá to zapotřebí. Ale tam za Jordánem funguje myšlení poněkud jinak. Netroufám si tvrdit, že tomu rozumím… 

Zkrátka a dobře, nevypadá to jako dokonalé win win? Nepadne ani jeden Američan, ale Írán bude mít docela problémy. I Rusko bude mít docela problémy a vlastně i Ćína bude mít problémy, protože je další velmocí na řadě, která se může nechat tam v Hindukůši pohřbít. Stačilo jen předstírat stahování, pak předstírat úprk a podle tajných dohod tam nechat všechno potřebné. A pak doufat, že Tálibán udělá, co možná někde v Kataru už dávno slíbil…

Koneckonců teď nám tvrdili, že to poslední odbojné údolí nikdy nepadne, že tam velí jakýsi afghánský lev, že Tálibán dostává v bojích na prdel… a přitom už je možná po všem a dneska ráno nám bez uzardění oznámí, že slavný odboj nevydržel ani tři dny.  A nic… v pohodě. K tomu se USA stahují ze Sýrie… Že by tam také pozapomněli nějaké ty petardy a bumajzle? 

Tolik ke vzdáleným zemím. 

Ale dovedete si představit, že by naši američtí bratři udělali něco podobného blíž našim hranicím? Třeba na Ukrajině? Já si to představit dovedu. Koneckonců tam už lecos vojenského nalilfrovali. Může to vypadat i hodně podobně. Zelenský bude prosit o pomoc proti Rusku, Amíci budou pomáhat a pomáhat, budou to tam vyzbrojovat, my je budem vyzbrojovat, všichni je budou vyzbrojovat, až budou vyzbrojení po uši.

A pak… pak se Amíci dohodnou s místními nácky, protože ukrajinští oligarchové si spíš chtějí užít prachy než umřít za vlast. Ale banderovští náckové… ti se nezakecají. Náckové si udělají převrat, Zelenský na poslední chvíli uprchne, americké jednotky se stáhnou domů a za nimi zůstane vybavení pro celé divize. 

Dovedete si představit, že tu za pár let můžeme mít po zuby ozbrojený čtyřicetimilionový stát plný frustrovaných obyvatel, kde je srab, bída, mor a neštovice – takovou evropskou Saulussu Secundus, kde se právě přestalo udržovat zdání demokracie a USA se prostě včas stáhly a umožnily vzestup nějakých pořádných banderovských hord?  Něco jako to umožnily Tálibánu. Třeba tam zrovna bude nějaké americké cvičení a milí mariňáci tam “zapomenou” nějakou opravdovou tankovou divizi a pořádné protiletadlové baterie. Ukrajinci totiž nejsou negramoti a narozdíl od Paštunů se s těmi moderními hračičkami naučí rychle zacházet a co víc – budou je umět i opravit a udržovat.

A v čele této znovuzrozené Edinoukrajiny bude nový Stěpan Bandera dostatečně schopný i všeho schopný, který si rychle a brutálně zajistí pořádek a kázeň, protože prachy si vezme z těch oligarchických paláců a kont, které zázračně nebudou zamraženy.  

Je někde nějaká záruka, že takový šmejd dodrží slovo a zaútočí dle dohody na ještě více a ještě špičkověji vybavené Rusko, které je ještě více militarizované a bude připravené? Neřekne si po vzoru Hitlera, že bude lepší nejdřív rozšířit svou moc na úkor zemí patřičně zkrušených zeleným údělem? Kdo to má hranici s Ukrajinou? Rumunsko? Slovensko? Maďarsko?  Dovedete si představit, že právě toto je v delší perspektivě cílem amerických plánovačů a právě proto vidíme občas ty vlaky plné vojenského materiálu, které oficiálně jedou na východ, ale nějak se mi nezdá, že by se vracely zpátky?

A všimněte si – neumře ani jeden americký voják. Biden svůj slib splní. koneckonců i současný odchod z Afghánu zřejmě ustojí. Proč by neustál i rázné prohlášení, že s Banderovci nepeče, ale ve skutečnosti se bude tetelit blahem, že dobře vyzbrojení náckové a banderovci Putinovi pořádně zatopí z vlastních historických důvodů? 

Dovedete si představit, že brzy můžeme mít v poměrně blízkém sousedství vyzbrojenou zemi, kterou budou ovládat podobní šílenci jako v Islámském státu? Jen to nebudou zbabělí arabáši a kozomrdi, ale řádní molodci, kterým nějaká vraždička nezvedne krevní tlak. Dovedete si představit, že naši představitelé tomu dokonce půjdou vstříc a jednou možná na naše bratry Slováky budou lítat projektily vyrobené v českých zbrojovkách?  

Měli bychom si zvykat… byla to ode mě jen taková hloupá úvaha… ale čím déle o ní uvažuju, tím víc mi nahání strach.

Zdroj a diskuze zde.

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Vote count: 0

Zatím nehodnoceno, budete prvním