Válečné přípravy v souvislostech

Neskutečné. Americký Blinken zuří: máme strašné dluhy, proto chceme ruský plyn a ropu!

Rusové ohrožují naše ekonomická zájmy, protože není možné, abychom my, USA měly astronomický dluh, 16 milionů negramotných, zhroutily se nám břidlice a Rusové si drze svůj plyn a ropu brání.

Ta drzost se musí potrestat! Putin se nám nesmí vysmívat! My musíme živit hladové krky na 800 vojenských základnách mimo území USA, a Rusové si klidně udržují pouze dvě. Jakým právem si Rusové brání svoje nerostné bohatství na svém území? To nedovolíme, blinká Anthony Blinken, ministr zahraničí při setkání s ministrem Ruska Sergejem Lavrovem. Ne, ne, vy nám z toho musíte platit výpalné, blekotá Blinken, když se mu Lavrov směje.

USA

Ozbrojené síly Spojených států operují s největším rozpočtem na světě – Spojené státy vynakládají na obranu okolo 50 % veškerých světových nákladů vojenství, spolu se státy NATO je to pak 70 %. A to přece něco stojí a Putin nám války odmítá financovat! To je ruský zločin!

Během schůzky Blinkena s Lavrovem vyšlo oficiálně najevo, že Spojené státy uvalily sankce proti osmi lodím a institucím zapojeným do stavby plynovodu Nord Stream 2, který povede po dně Baltského moře a poteče jím plyn z Ruska do Německa.

Ale jsou ti Američané hodní: Americká administrativa prý upustila od sankcí proti společnosti Nord Stream 2 AG, která za projektem stojí, a jejímu výkonnému řediteli.

A Putin, ani Lavrov prý to úžasné gesto nechce pochopit.

Zadlužení USA (podíl federálního dluhu na HDP) je největší od konce 2. světové války a v nadcházejících letech dále poroste. V nejbližších letech tak může dojít ke snížení ratingu USA ze strany velkých agentur. Americký dluh v loňském roce výrazně přesáhl 100 % HDP, což jsou hodnoty naposledy zaznamenané ve 40. letech 20. století.

Ve vztahu k HDP je rekordní poválečný rok 1946 s hodnotou 106%.

Kongres v současnosti počítá s tím, že dluh USA  do třiceti let nabobtná až na 150% HDP!

Již dnes USA platí přes 400 miliard dolarů ročně na úrocích.

 A dnes: státní dluh dosáhl 28 bilionů dolarů, čili 101 % HDP. Něco podobného bylo zaznamenáno jen po 2. světové válce v roce 1946 – 106 %!!

Podle odhadů Výboru pro odpovědný federální rozpočet za pomalého obnovení ekonomiky po pandemii bude dluh činit 117 % HDP do roku 2025.

NESKUTEČNÉ, ŠÍLENÉ A 800 ZÁKLADEN Z USA HROZÍ PO CELÉM SVĚTĚ, PŘEDEVŠÍM RUSKU, pokud nebude platit výpalné.

A RUSKO?

Celkový zahraniční dluh Ruska klesl v prvním čtvrtletí nejníže od roku 2009. Celkem k 1. dubnu 2020 činil dluh státu a podniků 450 miliard USD. (USA 28 bilionů) Od začátku roku se tak snížil o 40,8 miliardy USD, hlavně kvůli přecenění po poklesu rublu. Navíc: „Rusku pomáhá jeho nízká úroveň státního dluhu, která je méně než 20 % (hrubého domácího produktu), zatímco zahraniční dluh je plně kryt zlatem a devizovými rezervami,“ uvedla hlavní ekonomka firmy RenCap Sofija Doněcová.

Celkový veřejný dluh dosahoval v roce 2020 byl pouhých 15 % HDP a letos by se měl navýšit na cca 20 % HDP. Celkové vnější zadlužení Ruska také není vysoké, pohybuje se kolem 30 % HDP.

Ve vztazích mezi Spojenými státy a Ruskem panuje v posledních měsících velké napětí. Americký prezident Joe Biden v březnu přisvědčil na otázku, zda pokládá Putina za „zabijáka“ a prohlásil, že Rusko „zaplatí“ za údajné vměšování do amerických voleb. Moskva kvůli tomu povolala svého velvyslance v USA ke konzultacím, doposud se do Spojených států nevrátil, uvedla agentura Reuters. Rusko v pátek zařadilo Spojené státy spolu s Českou republikou na seznam zemí, které nejsou přátelské. Důvod je do očí bijící:

Srovnání dluhů největších ekonomik světa vztažená k jejich ročnímu HDP v roce 2017: a Biden nyní je v konci. Mnozí v diskuzích ukazují na hodnotu rublu, jenomže co by za to daly v USA, kdyby si to mohly politicky dovolit?

Typ dluhu USA Čína Rusko Eurozóna Japonsko
 Veřejný dluh  120,00 %  46,20 % 17,00 %  89,20 %  250,40 %
 Dluh domácností  79,40 %  44,40 % 13,50 %  58,60 %  62,50 %
 Dluh firem  203,50 %  169,00 % 56,36 %  138,00 %  231,06 % 

Jenom slepý nevidí toho amerického obra na hliněných nohou, kdy USA zbohatly díky Hitlerovi, protože dostaly možnost vyzbrojovat všechny armády světa za drakonické peníze včetně SSSR. Pak vyslalo pár vojáčků do západní Evropy když už bylo skoro po válce, aby se vyvinili…

A perlička: Česká republika (10 milionů obyvatel) má dluh 98 152 147 828 dolarů, neboli skoro 100 miliard dolarů, Rusko (150 milionů obyvatel) má dluh 450 miliard USD! Jo a ruský zahraniční dluh je plně kryt zlatem a devizovými rezervami…

Jsme na tom prý skvěle, tvrdí, Schillerová, zato to Rusko, jak tvrdí i Kolářové, Votápkové, Piráti, senátoři, Evropské hodnoty a veřejnoprávní nikdy neprolhaná Čt!

Zdroj