Koronavirus

10 věcí, které jsme se naučili během COVIDOVÉHO převratu

Winter Oak‘ a Off-Guardian.org: Jedno z potenciálních pozitiv celého debaklu Covid-19 je, že jsme se dozvěděli neuvěřitelné množství informací o společnosti, ve které žijeme. Půjde o zásadní věc, pokud se nám podaří odvrátit sestup do noční můry budoucího techno-fašistického otroctví.

Získáme nové porozumění tomu, čím se stal náš svět a jakým si ho v následujících desetiletích a staletích přejeme mít. A „my“ znamená my. Zatímco se většina lidí z proběhlých událostí zatím očividně nic nenaučila, určitě to nakonec dohoní.

Není možné, aby znalosti získané plně bdělými 15 – 20 % populace nebyly nakonec sdílené téměř všemi. Jakmile je pravda venku, má tendenci venku zůstat. Jak to H.R. Haldeman moudře vyjádřil: „zubní pastu zpátky do tuby nevrátíš.“

Zde je Deset věcí, které jsme se naučili během Covidového převratu.

1. Náš politický systém je beznadějně zkorumpovaný.

Prakticky všichni politici jsou beznadějně zkorumpovaní. Nelze věřit žádné politické straně. Všichni mohou být a byli koupeni.

2. Demokracie je podvod.

Je to podvod už hodně dlouho. Skutečná demokracie nikdy nebude existovat, dokud jsou peníze a moc znamenají v podstatě totéž.

3. Systém se nezastaví před ničím, aby si udržel svoji moc a je-li to možné, bude úroveň kontroly a vykořisťování zvyšovat.

Je zcela bez zábran. Žádná lež není příliš pobuřující, žádné pokrytectví příliš nechutné, žádná lidská oběť příliš velká.

4. Takzvaná radikální hnutí obvykle nejsou nic radikálního.

Ať tvrdí, že útočí na systém z libovolného úhlu, pouze to předstírají, místo toho slouží k odvádění nespokojenosti do směrů, které jsou pro mocenskou kliku neškodné a pro její cíle dokonce užitečné.

5. Jakýkoliv „disidentský“ hlas, který jste kdy zaslechli z korporátních médií, je s největší pravděpodobností falešný.

Systém neposkytuje svým skutečným nepřátelům bezplatnou reklamu.

6. Většina lidí v naší společnosti jsou zbabělci.

Odhodí všechny svoje hodnoty a principy, kterými se celý život hlasitě chlubí, jen aby se vyhnuli sebemenší možnosti veřejné kritiky, nepohodlí nebo dokonce drobné finanční ztrátě.

7. Mainstreamová média nejsou nic jiného než propagandistická mašinerie pracující pro systém…

…a pro ně pracující novináři prodali své ubohé duše a své (často minimální) dovednosti psát dali zcela do služeb Moci.

8. Policie neslouží veřejnosti…

…ale posluhuje mocné, extrémně bohaté menšině, která usiluje o ovládání a využívání veřejnosti pro své vlastní chamtivé zájmy.

9. Vědcům nelze věřit.

Využijí hypnotickou sílu svých bílých plášťů a pozici autority ve prospěch toho, kdo financuje jejich práci a životní styl. Hrají píseň toho, kdo je platí.

10. Pokrok je zavádějící iluzí.

„Pokrok“ rostoucí automatizace a industrializace nejde ruku v ruce s pokrokem v kvalitě lidského života, ale ve skutečnosti ho „soustavně“ snižuje až k úplnému vyhlazení.

*  *  *

Původně publikováno jako součásti 65.vydání buletinu Winter Oak’s Acorn. Přečtěte si celý buletin zde, nebo sledujte Winter oak na twitteru zde.

Zdroj

Překlad: Jitka