Top

Sebevražedná iracionalita zfanatizované společnosti

Když jsem za mlada četl Orwellovu knihu 1984, už tenkrát jsem tušil, že se tím směrem ubíráme, hlavně pokud jde o vlády, ale nedokázal jsem si tak úplně živě představit, že by lidé kolem mě opravdu kolektivně mohli dosáhnout toho stupně zfanatizovanosti a pomatenosti, jaký Orwell popisuje. Pomalu si zvykám. Že vláda mele totální hovadiny, je normální, ale z komentářů všude po Internetu je evidentní, že většina lidí přišla o rozum taky.

Samozřejmě vysoký stupeň fanatismu přinesl už Covid. Pokud se někdy tahle společnost vrátí k racionálnímu uvažování, což je momentálně poněkud těžké si představit, plakát s človíčkem běžícím osaměle lesem s respirátorem na hubě nám bude připomínat, kam to může zajít, když se lidé nechají totálně zblbnout až do míry, že si začnou vyloženě škodit sami sobě v přesvědčení, že někoho zachraňují.

Pozorovat před dvěma lety, s jakým náboženským přesvědčením začali lidé ze dne na den nosit tlamokryty, dodržovat odstupy od „nebezpečných jednotek nákazy“ (lidí), vyhýbat se doteku všeho možného a dělat všelijaké další blbosti, které byly očividně iracionální, bylo dost depresivní. A co hůř, mnozí se do toho natolik vžili, že rychle a ochotně začali otravovat ty z nás, kteří se nenechali zhypnotizovat, abychom se k davové psychóze přidali. To je ta autoritářská debilita, o které jsem psal minule. Co je nařízeno, to se musí, ať to dává smysl nebo ne.

Začátkem letošního roku, zatímco mnozí doufali, že Covidové šílenství konečně opadne a vrátíme se, když ne do „normálu“, tak aspoň do méně pokročilého stádia demence, jsem tušil, že se posuneme do nějaké další fáze šílenství. Covid pasy se nezaváděly jen tak pro dočasné použití. Agenda Velkého Resetu nikam nezmizela. To, jak agresivně naše nevláda protlačovala absurdně totalitní novelu pandemického zákona v době, kdy se podle vlastních slov chystali ukončit téměř všechna Covidová opatření, bylo jasnou známkou, že šílenství nekončí.

Fáze 1: Bojte se ostatních lidí. Fáze 2: Zuřivě nenáviďte Rusko.

Koncem února váleční štváči z Washingtonu konečně dohnali Putina, aby s tím průserem na Ukrajině něco udělal, a fanatismus se vystupňoval na maximum. Psychopati ve vládě, ve spojení s dalšími psychopaty v soukromém sektoru, zablokovali informační weby, pohrozili vězením těm, kteří nemají ten správný názor, a zrodil se Kult Jedné Pravdy. (Lépe řečeno tu byl už delší dobu, jen nám vykrystalizoval do pevnější podoby.)

Na zbývajících, nezablokovaných webech se sice dál psalo o realitě, ale s mírným znepokojením jsem pozoroval, jak téměř každý autor ve svém článku zahrnoval jakýsi disclaimer, že sice nesouhlasí s vládou, ale rozhodně odsuzuje Putinovu invazi na Ukrajinu. V mnoha případech to vypadalo, že hlavním důvodem tohoto disclaimeru bylo vyhnout se dráždění autorit, aby autora taky „nevypnuli“, ať už to znamená cokoliv. Atmosféra byla opravdu pochmurná a mírně paranoidní.

Odsoudíme všechny, kteří neodsuzují, co odsuzujeme my!

Kult Jedné Pravdy momentálně zahrnuje povinnost odsoudit Putina a Rusko. Nemám nic proti tomu, aby to lidi, klidně i veřejně, dělali. Problém je přesně ten samý, jako byl s injekcemi od Tfujzru – ta povinnost. Povinné trojité očkování, povinné odsuzování Putina… co bude dál? A jak se to liší od povinného nástupu do Komunistické Strany, nebo od povinného heilování na náměstí?

Před rokem se vás každý ptal, jestli jste naočkovaní; teď se každý ptá, jestli odsuzujete Rusko. A kdo to na dotázání s dostatečnou vehemencí veřejně a hlasitě neudělá, ten má problém.

Co je to ale za hovadinu? Za prvé, já nejsem žádný odsuzovací orgán. Proč bych měl někoho veřejně „odsuzovat“? A hlavně, proč bych měl mít nějakou povinnost to dělat? Já k Putinově operaci nepřistupuju s tím, jestli to odsuzuju, ale spíš s tím, jestli to chápu. A musím říct, že chápu. To, že se rozhodl zastavit genocidu ruských občanů Nacisty, kteří prokazatelně plánovali další „čistící“ operaci, začínali pokřikovat, že si pořídí nukleární zbraně (na hranicích s Ruskem), a v biolaboratořích financovaných USA vyráběli bůhví co, mi připadá celkem dost pochopitelné. To neznamená, že souhlasím se vším, co dělá. Válka je na hovno, ať jste na kterékoliv straně. Samozřejmě že to odsere spousta nevinných lidí, ale nevinní lidé to tam odsírají celých osm let a Západ odmítal udělat cokoliv pro to, aby to přestalo. Takže tím, že budou oběti, se tu nic nemění.

Za druhé, to pokrytectví tu smrdí až do vedlejší galaxie. Všichni musí odsoudit Rusko, ale nikdo nemusí odsoudit USA za jejich mnohem agresivnější války po celém světě. Nikdo nemusí odsoudit válku Saudské Arábie proti Jemenu. Nikdo nemusí nikdy odsuzovat genocidu Palestinců Izraelem. A už vůbec nikdo nemusí odsoudit ty zkurvené Nacisty, co na Ukrajině beztrestně mučí a vraždí civilisty osm let za vydatného heilování a mávání svastikama. Naopak, kdejaký idiot tu teď vyřvává „Slava Ukrajini“ v sympatii s těmito psychopaty, jako by to bylo normální. Čekám, kdy začnu i u nás na ulici slýchat „Heil Hitler“. Už mě asi nic nepřekvapí.

A za třetí, co je komu sakra vůbec do toho, jestli odsuzuju Rusko? Stejně jako nikomu nic není do toto, jestli jsem podstoupil jakousi zdravotní proceduru, tak nikomu není nic do mých politických názorů. A pokud se nepletu, tak podle naší Ústavy a zákonů je zatím pořád legální mít jiný politický názor, než vláda. Ne že by tu teda poslední dobou někoho zajímaly zákony a legalita. Ale kam jsme se to dostali, že někdo chce vědět, jestli něco odsuzujete, a když ne, tak vás chtějí zavřít?

Na čí straně jsi??

Řekl bych, že o co méně někdo chápe komplexní situaci na Ukrajině, v jejím historickém kontextu, o to odhodlaněji se staví na jednu stranu (obvykle stranu Nacistů), a o to víc vyžaduje, aby se ostatní stavěli na tu samou stranu. Mít odlišný názor je neodpustitelné a kriminální, a kdo si nechce vybrat stranu, ten v podstatě stojí na té „špatné“. I být neutrální už je pomalu zločin.

Opět se ptám, proč by každý musel stát na nějaké straně? Válka nefunguje tak, že jsou na jedné straně všichni dobří a na druhé všichni špatní. Pokud si myslíte, že třeba Druhá Světová byla v tom smyslu jasně černobílá a Spojenci se žádného zvěrstva nedopustili, tak zkuste třeba nějakou historickou knížku. (A jestli to tak opravdu vidíte, tak bych připomněl, že Rusové byli na té naší straně – proti Nacistům. Teď jsou opět proti Nacistům, jen my v tom máme nějaký zmatek.)

Tento obrázek je tu jen pro vyvážení, neboť neobsahuje modrou ani žlutou barvu. Doufám, že za něj nepůjdu do vězení.

Já bych se tolik nezabýval stranou Ruska nebo Ukrajiny. Já bych prostě byl rád, aby nebyla válka a nikdo se nevraždil, ať je to kdekoliv. S tím by snad ještě většina lidí souhlasila (i když evidentně ne všichni), až na to, že v záchvatu fanatické demence se nechali psychopaty přesvědčit o tom, že válka se ukončí posíláním zbraní Nacistům. Nedělám si naděje, že si někdo z nich všimne, že tato teorie v praxi nefunguje.

Osobně bych se přidal k tomu, co tu již řekli někteří příčetnější spoluobčané – když mám být na nějaké straně, tak já jsem na straně České Republiky. Což je očividně opačná strana, než na které je naše vláda.

Udoláme Putina ekonomickou sebevraždou!

Jedním z efektů fanatismu, stejně jako autoritářské debility obecně, je ten, že si lidé škodí sami sobě. Toto sebepoškození může nabýt hrozivých proporcí, jak zřejmě brzy všichni poznáme. Typickým příkladem jsou totiž dnešní sankce.

Jestli si někdo myslí, že sankce donutí Rusko ukončit operaci na Ukrajině, tak je naprosto pomatený magor, který na dané situaci nechápe vůbec nic. Sankce budou mít spoustu dopadů, pro spoustu států a jejich obyvatel, ale tento mezi nimi rozhodně nebude.

Sankce proti Rusku nejsou nic nového. Rusko si na ně už dávno zvyklo. Nejen že ho předchozí sankce nepoložily, ale ještě ho přiměly se reorganizovat a vybudovat si stabilnější ekonomickou pozici. Na rozdíl od Západu, Rusko se z předchozích událostí učí. (V EU se mezitím tak leda posilují masochistické sklony.) A jelikož bylo už od Majdanu jasné, že dříve nebo později bude nějaký zásah na Ukrajině nutný, Rusko se na současnou situaci připravovalo. O jeho postavení s ohledem na sankce už jsem psal.

Rusko sankce ustojí. Tamní podpora Putina je momentálně někde nad 80%, takže iluze Západu, že ho lidé nějak svrhnou nebo co, je opět úplně mimo. Myslím, že v mnohem větším nebezpečí svrhnutí je Fialovej hnus, protože ten se v okolí 80% podpory rozhodně nepohybuje.

Jak jistě všichni alespoň trochu postřehli, naše sankce „proti Rusku“ poškodí nás mnohem víc než je. Naše závislost na Rusku je asi 100krát větší než jejich „závislost“ na nás, ale tento fakt se zjevně dá v extrémně zfanatizované společnosti přehlížet, takže nejen že tuto sebevraždu nikdo nezastaví, ale mnozí jí ještě fandí. Ty chudší to možná brzo přejde, ale ani tím už si nejsem jistý. Pokud se vládě bude dál dařit svádět všechno na Putina, lid bude impotentně sedět na zadku v bezpečné vzdálenosti od myšlenek o svržení vlády, mrznout, hladovět a mylně nadávat ne na Fialu, ale na Putina. Fanatismus je svině.

Kult Jedné Pravdy

Je zjevné, že nejracionálnější pro Českou Republiku by bylo dál nakupovat levnou ruskou energii (pokud možno skrze pořádnou smlouvu a ne to dávat levně Němcům a pak draze kupovat zpátky). Naše odmítání ruské energie nebude mít na válku na Ukrajině žádný vliv, zato může přispět k válce u nás. Bude zajímavé sledovat, jak Čeští občané přichází o všechno, zatímco Ukrajinským „uprchlíkům“ naše vláda dá, co potřebují. Bude vůbec mít někdo odvahu si stěžovat?

Jestli se lidi neproberou, skončíme tak, že pořádně zchudneme, nebudeme mít v zimě čím topit, dobře se tu budou mít jen politici a Ukrajinci, svoboda slova totálně zmizí pod Kultem Jedné Pravdy, bez Covid pasu se nikam nedostaneme, jíst budeme asi syntetické červy, a budeme muset navěky poslouchat retardované výroky Pekarové s Adamovou. A situaci na Ukrajině to vůbec nijak neovlivní. Pokud se vám taková budoucnost zamlouvá, pokračujte dosavadním směrem, neboli směrem fanatismu nejtěžšího kalibru, při němž policie vyšetřuje lidi, kteří někam napsali písmeno Z.

Fanatismus je třeba chladit humorem.

Připomeňme si Voltairův slavný citát: Whoever can make you believe absurdities can make you commit atrocities. (Samozřejmě originál je franzouzsky, ale ta anglická verse se hezky rýmuje a je známější.) Neboli zhruba: Kdo vás dokáže přimět akceptovat pitomosti, dokáže vás přimět spáchat ohavnosti. Kdo uvěří autoritám jejich lži, je ochoten se dopustit horších věcí, než jakým si myslí, že zabraňuje. A to je často přesně ten účel manipulátorů. Zfanatizováním lidí falešným narativem je donutí udělat věci, které by „za střízliva“ nikdy nedělali.

Vše co se teď u nás děje, je součástí globalistické agendy, která je tu už dlouho. Lidí je moc, tak je to třeba trochu zdecimovat. To, že celá ekonomika musí jednou zkrachovat, se ví dávno, protože model ekonomiky s bankovnictvím částečných rezerv, který funguje jen při nekonečném růstu, je pochopitelně dlouhodobě neudržitelný. Tento neodvratný kolaps bylo tedy třeba narafičit tak, aby se to jednak všechno svedlo na vhodného obětního beránka (nebo medvěda), a jednak aby to vedlo k „restartu“ tak, jak si ho představují globalisti.

Neboli nebudete nic vlastnit a budete šťastní, protože implantované mikročipy vás budou udržovat v permanentním štěstí, ať se vám to líbí nebo ne. Všichni budou dělat stejné věci, mít rádi stejné věci, nenávidět stejné věci, věřit stejným věcem, říkat stejné věci a myslet si stejné věci. Prostě ráj na Zemi, pro všech 1984 pohlaví.

Kdo bude stále nějakým nedopatřením odmítat být šťastný, ten bude označen za teroristu (nebo nějaký jiný termín, který bude zrovna v módě) a čip se mu vypne. Jelikož už nebudou existovat fyzické peníze a přístup k čemukoliv bude jen přes čip (pokročilejší fáze Covid pasu), vypnutí čipu bude odsouzením k smrti. Nikdo vám nepomůže, protože vláda všem vysvětlí, že si za to můžete sami svým odmítáním dobra (nebo tak něco), a zfanatizovaný debil dobře ví, že vláda má vždycky pravdu.

Pokud se vám tato šťastná budoucnost nějak nezamlouvá, je nejvyšší čas zarazit ten fanatismus. Přestaňte žrát lži o Covidu a nosit náhubek. Přestaňte žrát lži o Ukrajině a mávat vlajkou, která není „vaše“. Přestaňte akceptovat Kult Jedné Pravdy. Přestaňte se bát říkat, co si myslíte. Přestaňte tolerovat omezování svobody. Přestaňte se starat o to, jestli mají ostatní stejný názor jako vy. Přestaňte „schvalovat“ a „odsuzovat“, co se vám přikáže. Přestaňte dodržovat evidentně stupidní nařízení vlády, která na denním pořádku porušuje naše zákony. Přestaňte sledovat média, která vám vymývají mozky všelijakými úchylnými agendami. Přestaňte poslouchat lidi, kteří vám donekonečna lžou.

Nejděte s davem do jisté záhuby. Myslete vlastní hlavou. Říkejte nahlas pravdu, ať ji všichni slyší.

Zdroj

 

Jeden myslel na “Sebevražedná iracionalita zfanatizované společnosti

  • Souhlasím . Je třeba se ubránit vládní kampani, přestat posílat zbraně Ukrajině, skončit s dezinformacemi . Bude to chtít jen jedno: odstranit Fialovu vládu a napravit vztahy s EÚ.
    Je nejvyšší čas!

Komentáře nejsou povoleny.