Svět podle lepšolidí

Svět se fakt zbláznil a změnil k nepoznání

Jindřich Kulhavý: Jakákoliv lehkost života se vytratila. Lidé se nechali během dvou let obrat o vše, co dosud považovali za přirozené a normální. Paradoxem je, že nejvíce je tato situace patrná v zemích, které bylo možno považovat za nejvyspělejší. Znamená tedy technologický a ekonomický progres výhodu určité směřování k degeneraci, nebo je to prostě určitý bod zlomu, který čeká každou vůdčí část civilizace?

Není to tak dávno, co mezi nejoblíbenější místa, na kterých bychom chtěli žít, patřily Austrálie, Nový Zéland, Spojené státy v zámoří, v Evropě poté Francie, Itálie, možná Německo či Švédsko. Uplynulo pár let, někde se jedná dokonce právě o poslední dva roky, a nikdo rozumný, svobodomyslný a informovaný by se do těchto zemí dostat nechtěl. Austrálie se stala synonymem covidového apartheidu. I přes minimální výskyt nemoci je místní obyvatelstvo doslova terorizováno. 36000 Australanů je momentálně mimo svou zemi a je jim znemožněno se vrátit domů ke svým rodinám. Tento obrovský ostrov brání leteckým společnostem ve spojení, a pokud snad někdo létá (Quatar Airlines), pak s natolik zdrcujícími omezeními, že dostat se na palubu letadel je víceméně nemožné, případně extrémně drahé. Policejní zvůle po příletu připomíná doslova chování gestapa a ani přístup po skončení vězení zvaném karanténa není příliš odlišný.

Nový Zéland je stále ,,premiantem“ v boji s covidem, ovšem některá hysterická opatření se blíží sousední uzavřené Austrálii. Ta však výrazně v idiocii vede a její vláda jaksi zapomněla, že je lidem volená a k podobným zásahům do lidských svobod nemá mandát. Jediný, kdo jí ho dává, jsou momentálně ozbrojené složky. Čím větší primitiv s mocí, tím horší dráb. Zdá se, že v Austrálii je pro přijímání do policie stanovena nová norma.

Spojené státy jsou dlouhodobě snem mnoha lidí. Pravdou je, že jsou bohaté na přírodní krásy a částečně na kulturu, New York je proslulým módním centrem, nicméně dění v nich i bez covidu připomíná zrcadlové bludiště. K proslulému americkému úsměvu už je pramálo důvodů, takže jej lze pozorovat pouze po nastavení křivého zrcadla. Navíc vládní panoptikum poukazuje na přesun elit z Bílého domu kamsi úplně jinam. Upřímně řečeno, kdyby to bylo na Quantanámo, bylo by to v pořádku. Když si uvědomíme, že taková kdysi obdivovaná Kalifornie je momentálně mnohem více levicová než Čína či Rusko, je vcelku logické, co vychází z hollywoodských ateliérů za ,,osobnosti“, které navíc ovlivňují po desetiletí celý svět. Všemu nasazuje korunu nejen místní covidová mafie vedená Gatesem a Faucim, ale také hnutí BLM a snaha z desetiny Američanů (což je podíl Afroameričané v celé populaci) vytvořit utlačovaný národ trpící pod bičem bílých. Do USA už se moc lidí těšit nemůže.

Sladká Francie, země vynikající kuchyně, nejlepšího vína, šarmantních žen, s Azurovým pobřežím a hnusnými auty je už napůl chalifát vedený elitářským Macronem. Francouz není Australan, je zvyklý často demonstrovat, dlouhodobě volí levici a nedá si sáhnout na pohodlí. Na druhou stranu, když mu nařídí jezdit 30km/hod po Paříži, vlastně se ani moc nevzepře a klidně dá hlas starostce, která to zařídila. Francie je krásná pořád, také drahá, a hlavně v době nynější dost šílená. Státní šikana z ní udělala policejní stát, kdy se vláda neštítí ničeho. Demokracie? Svoboda? To už Francouzi neznají. Pouze nabubřelost, za kterou se bohužel u mladé generace skrývá ještě neznalost. To ani krásné hory a pobřeží nevylepší.

Itálie, je dost podobná Francii. Kam až se nechali Italové vmanipulovat, je s podivem. Místo tažení za návrat Salviniho do vlády se podvolují diktátu vlády a nejsou schopni protestovat natolik důrazně, aby vrátili své zemi hrdost představovanou takovými symboly, jakými byly Ferrari, fotbal, Koloseum, Benátky a třeba Florencie. Němci si volením prozelených stran říkají o obrovský průšvih a přestěhovat se do této země může pouze zamilovaná žena do místního štramáka, nebo solidní blázen. Období Merkelové bude zapsáno do kroniky černým písmem a jednou bude bráno jako smutné. To Švédsko patřilo k etalonům bezpečnosti, sociální silné politiky a … a už je v háji, protože v rámci liberalismu si pustili do své země půl milionu přistěhovalců a vše je jinak.

Celý tento stav je výsledkem dlouhodobých příprav a dokonale rozvrácené společnosti. Podařilo se proti sobě rozeštvat lidi. Díky tomu vznikla schizofrenní nálada podpořená mediálním divadlem. Strach vnesený mezi lidi způsobil ztrátu instinktů, rozumu a logiky. Bylo vytvořeno prostředí, v němž se daří největším grázlům schopných zabíjet ve velkém. Neschopnost se vcelku snadno vzepřít a postavit úzkému kruhu elit způsobuje další nárůst diktatury. Nyní už nepřemýšlíme o tom, kde bychom dokázali trávit stáří, kde bychom chtěli žít. Místo toho uvažujeme o místech, kam by na nás nedoléhal technologický rozvoj, mediální masáž a mohli jsme žít aspoň částečně tak, jak bychom si přáli. Ve výše uvedených zemích už není o co stát. Ráje na Zemi se během dvou let změnily v peklo. Ale existují ještě místa, kde tomu je jinak?

Zdroj