USA nebyly s to podnítit ruskou elitu proti Putinovi

4
(1)

USA marně doufaly, že protiruské sankce vyprovokují politickou elitu RF ke státnímu převratu. Ve vysílání televizního kanálu TV Centr to prohlásil Vjačeslav Nikonov, předseda výboru Státní dumy po vzdělání a vědu, vnuk lidového komisaře pro zahraniční věci SSSR Vjačeslava Molotova, informuje korespondent PolitNavigatora.

na tričku: “čekám na sankce”

“Součástí americké propagandy a stereotypního vnímání Ruska na Západě je to, že všichni ruští úředníci jsou maximálně zkorumpovaní a mají účty na Západě, proto silný úder na tuto “zkorumpovanou elitu” ji přiměje bojovat proti Putinovi – to je jeden z pilířů víry americké propagandy a politiky.

Je to ale fikce, protože ruští úředníci nemají právo vlastnit účty a nemovitost v zahraničí. Ale kromě toho byly zavedeny sankce, jako zákaz na prodej Rusku americké výzbroje a poskytnutí amerických úvěrů: “Nikdy jste je nebrali, a nyní vás jich ještě zbavujeme”, řekl poslanec.

Poslanec také poznamenal, že Američané ze sebe sami udělali nepřátele ruské elity, která je jako nikdy konsolidovaná na protiamerických pozicích.

“Problém mají Američané v případě jejich přání domlouvat se se zástupci ruské elity v tom, že budou potřebovat s někým mluvit, ale už nejsou subjekty, s nimiž je možné vést alespoň nějaký dialog, jelikož celá elita je pod sankcemi.

Kromě toho spočívá důležitý vedlejší efekt sankčního působení Američanů v tom, že nyní je ruská elita konsolidovaná jako nikdy”, uzavřel Nikonov.

Zdroj

Rate this post

Souhlasíte s článkem?

Průměrné hodnocení 4 / 5. Vote count: 1

Zatím nehodnoceno, budete prvním