Zahraničí

USA nebyly s to podnítit ruskou elitu proti Putinovi

USA marně doufaly, že protiruské sankce vyprovokují politickou elitu RF ke státnímu převratu. Ve vysílání televizního kanálu TV Centr to prohlásil Vjačeslav Nikonov, předseda výboru Státní dumy po vzdělání a vědu, vnuk lidového komisaře pro zahraniční věci SSSR Vjačeslava Molotova, informuje korespondent PolitNavigatora.

na tričku: „čekám na sankce“

„Součástí americké propagandy a stereotypního vnímání Ruska na Západě je to, že všichni ruští úředníci jsou maximálně zkorumpovaní a mají účty na Západě, proto silný úder na tuto „zkorumpovanou elitu“ ji přiměje bojovat proti Putinovi – to je jeden z pilířů víry americké propagandy a politiky.

Je to ale fikce, protože ruští úředníci nemají právo vlastnit účty a nemovitost v zahraničí. Ale kromě toho byly zavedeny sankce, jako zákaz na prodej Rusku americké výzbroje a poskytnutí amerických úvěrů: „Nikdy jste je nebrali, a nyní vás jich ještě zbavujeme“, řekl poslanec.

Poslanec také poznamenal, že Američané ze sebe sami udělali nepřátele ruské elity, která je jako nikdy konsolidovaná na protiamerických pozicích.

„Problém mají Američané v případě jejich přání domlouvat se se zástupci ruské elity v tom, že budou potřebovat s někým mluvit, ale už nejsou subjekty, s nimiž je možné vést alespoň nějaký dialog, jelikož celá elita je pod sankcemi.

Kromě toho spočívá důležitý vedlejší efekt sankčního působení Američanů v tom, že nyní je ruská elita konsolidovaná jako nikdy“, uzavřel Nikonov.

Zdroj